Як дитячі листи об’єднали 400 українських шкіл

Як знайти своєму маленькому класу — шістьом учням — друзів з інших регіонів. Така ідея спонукала вчительку початкових класів з Ірину Вінніцку написати в соцмережах і запропонувати школам листуватися між собою.

 Як у класу з’явився друг Даня
Вчителька також прагнула цікаво провести перший урок «Діти об’єднують Україну», щоб учні побачили реальні фото своїх однолітків з інших регіонів, які теж зацікавлені в спілкуванні.
«Сподівалася, що знайду одного-двох педагогів, які відгукнуться на нашу з дітьми пропозицію, — розповідає пані Ірина. — Але на ранок був аншлаг. Врешті-решт це перетворилося на всеукраїнський проект, який об’єднав близько 400 шкіл з усіх куточків України. Писали не лише молодші школярі, а й старшокласники, з 1-го по 11-й клас. Дітям було приємно, що серед тих, хто відгукнувся, навіть серйозні і досить дорослі кадети».
Вразив лист від дітей із прифронтової зони, які потрапили 1 вересня 2014 року під обстріл. Коли вчителька зачитала цей лист, у класі запанувала тиша. Ніхто не коментував, не запитував, усі мовчали вражені. Діти мріють підтримати хлопчика, який втратив батьків, але живе спілкування поки що неможливе. Утім, обдумують ідею відеозв’язку.
А фото дитини з особливими освітніми потребами Дані постійно висить у класі. Діти вважають його своїм другом, вітаються з фото, шлють привіти. Хочуть, щоб йому — єдиному учню в класі — не було самотньо. Вчителі спілкуються між собою, тож учні дізнаються про всі невеличкі успіхи Дані: навчився ліпити з пластиліну, правильно тримати в руці кулькову ручку. Хлопчик, що навчається в інклюзивному класі, розвивається у власному темпі, до письма ще далеко, але діти вірять, що колись він зможе написати їм листа.
 Чому зробили десять інтерактивних карт
 Лавина текстів і фото дуже потішила учнів та ініціаторку. Але постало питання, як використати це багатство, як його впорядкувати. З’явилися помічники, які редагували, нумерували, класифікували листи, а надалі допомогли створити аж 10 інтерактивних карт. Кожна присвячена одному віковому періоду, тож демонструє, приміром, які чудові першокласники живуть у різних регіонах країни, інша — які восьмикласники. Достатньо навести курсор — і бачимо їхні обличчя та листи. Роботи було багато: за два місяці підготовки проекту Ірина Олександрівна втратила 5 кг, адже не встигала як слід їсти та спати.
Пані Ірина розробила план-конспект уроку «Діти об’єднують Україну», який запропонувала взяти за основу всім бажаючим педагогам. Поділилася тим, як бачила заняття в уяві. Урок передбачав чимало веселих та рухливих завдань, тож діти не нудьгували. Але кожен педагог міг зробити свій варіант.
Під час спільного уроку 1 вересня її клас віртуально завітав у гості до сотень шкіл, а вони — до її дітей. Школярі не лише читали листи, а й писали відповіді, малеча робила листи-малюнки. У кінці уроку була зворушлива вправа «Єдність»: «Учні стають у коло, беруться за руки і промовляють разом: Ми беремося за руки — Ми об’єднуємось в коло — Ми об’єднуємо Країну».
Після проведених уроків вчителі ділилися на сторінках соцмереж фото з хештегом #ДІТИОБ’ЄДНУЮТЬУКРАЇНУ.
 Вперше об’єднані
«Ми, вчителі, працюємо у різних куточках нашої України, живемо у великих містах і в маленьких селах, у наших класах 35 або ж 5 учнів, ми працюємо з малесенькими школяриками і підлітками-випускниками. Вперше ми об’єднані у такий спосіб».
Жоден вчитель, розповідає Ірина Олександрівна, не хвалився успіхами, не написав, що він — суперпрофесіонал, взагалі не говорив від «Я». Кожен писав разом з дітьми: «Ми плануємо, ми зробили, ми досягли». Педагоги тішаться своїми учнями, ладні працювати понаднормово, переймаються змінами в освіті, люблять свою професію, активні та допитливі. Однакові у цьому, хоч з села, хоч з мегаполіса. Але трохи недочуті, тому радіють можливості спілкуватися.
Та, звісно, урок не став фінішем спілкування. Нині друзі по листуванню продовжують писати одне одному. Зазвичай електронною поштою, але дуже чекають «живих» листів дитячими нерозбірливими та акуратними почерками. Пані Ірина каже, що на Святого Миколая планують знову зробити щось масштабне.
Почитати листи можна за посиланням.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *