Міжнародний день стоматолога

Вітаємо усіх лікарів-стоматологів з професійним святом!

Бажаємо вам міцного здоров`я і щастя! Велике спасибі вам за наші чудові посмішки!

Традиція святкувати 9 лютого «Міжнародний день стоматолога» набирає обертів в усьому світі.

Про виникнення свята

Виникнення Міжнародного дня стоматолога, враховуючи всі світові тенденції, цілком закономірний процес. Дата його святкування − 9-е лютого. Вона приурочена до дня однієї ранньохристиянської великомучениці Аполлонії, що жила в III столітті нашої ери в Олександрії.

Це були часи великого гоніння на всю християнську церкву і віруюча в Христа Аполлонія, що була дочкою видного олександрійського чиновника, не стала винятком. Свята була схоплена і піддана жорстоким тортурам —  у неї живцем вирвали всі зуби і під загрозою спалення на багатті вимагали зречення від віри. Щоб дати їй можливість стати перед своїми мучителями на коліна, її розв’язали, але замість цього відважна жінка воліла сама кинуться в смертельний вогонь. За записами історичних літописів, це сталося 9-го лютого 249-го року.

Вся стоматологічна наука спрямована на протилежні цілі − полегшити і допомогти впоратися людині з одним з найбільш нестерпних страждань.

Цікаво, що вже в 7-му тисячолітті до нашої ери людям вдалося зробити прототип сучасної бормашини. Досліджуючи знайдені в пакистанській провінції Белуджістан останки людей, які, на думку вчених з Франції і США, жили близько 7 — 5,5 тисяч років до нашої ери, було виявлено в деяких їх зубах зроблені при житті майже ідеальні просвердлені отвори діаметром від 1-го до 3 міліметрів, а глибиною до 3,5 міліметрів.

Мистецтво древніх «стоматологів» дозволяло працювати з важкодоступними корінними зубами, а в деяких випадках і з внутрішньої сторони щелепи.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *